تبلیغات
فیلم و سریال ایرانی و کره ای - طوفان خورشیدی دراولین ساعات بامداد 29دیماه
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

پیج رنک گوگل

پیج رنک

Admin Logo
themebox

اگر یکی از این فوران‌های خورشیدی به زمین برخورد کند، چه می‌شود؟

ساعت 7:30 بامداد روز (دوشنبه 26 دی 1390)، فورانی عظیم در منطقه لکه‌های خورشیدی 1401 و 1402 روی داد و انبوهی از مواد خورشیدی را روانه سیاره ناهید کرد. ممکن است این ذرات به زمین نیز برخورد کنند.

تصاویر تلسکوپ فضایی سوهو، بزرگی این طوفان خورشیدی را که به سوی سیاره ناهید رهسپار است، نشان می‌دهد. تصاویر دریافتی از تلسکوپ داینامیک خورشیدی ناسا، جزئیات بیشتری از چگونگی این فوران را نمایش می‌دهد که در فیلم انتهای مطلب مشاهده می‌کنید.

 

به گزارش ناسا، آخرین تحلیل‌ها نشان می‌دهد این طوفان خورشیدی در اولین ساعت‌های بامداد 29 دی به سیاره ناهید برخورد خواهد کرد و از آن‌جاکه این سیاره فاقد میدان مغناطیسی است، بخشی کوچک از جو این سیاره را با خود خواهد برد.

طبق آخرین تحلیل‌ها، این احتمال وجود دارد بخشی از این طوفان در بعدازظهر 29 دی به زمین برخورد خواهد کرد. زمین دارای میدان مغناطیسی قدرتمندی است، به‌طوری که پس از سیاره مشتری، شدت میدان مغناطیسی در سطح استوای زمین بیش از دیگر سیارات است. وجود همین میدان مغناطیسی است که زمین را از آسیب پرتوهای کیهانی و طوفان‌های خورشیدی در امان نگاه می‌دارد. به هنگام برخورد طوفان‌های خورشیدی، بخشی از ذرات باردار روانه قطب‌های زمین شده و در اثر برخورد با مولکول‌های جو، نورافشانی شفق‌های قطبی را به‌راه می‌اندازند.نوشته شده توسط :حمید
چهارشنبه 28 دی 1390-09:01 ق.ظ